Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.09 13:25 - Барселона
Автор: kolesanec Категория: Спорт   
Прочетен: 46 Коментари: 0 Гласове:
0Минатата година на 18 Април во Ла Лигата Барселона го порази Реал Мадрид со резултат од 3:0.Победата и значеше на Барселона,бидејќи долдо време не го беше поразил ,,кралскиот клуб,,.
-Состав на Реал Мадрид:
1.Навас                  8.Крос                     9.Бензема               
2.Карвахал           23.Ковачиќ              7.Роналдо
5.Варане              14.Касемиро
4.Рамос                10.Модрич
12.Марсело

-Состав на Барселона
1.Тер Штеген             4.Ракитич           10.Меси
20.С.Роберто           15.Паулино           9.Суарез
3.Пиќе                         5.Бусќетс                
25.Вермален             8.Иниеста
18.Ј.Алба
Головите за Барселона ги постигна:Меси,Суарез и Алекс Видал

image


Гласувай:
0
0Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: kolesanec
Категория: Спорт
Прочетен: 970
Постинги: 11
Коментари: 0
Гласове: 3
Архив
Календар
«  Ноември, 2018  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930