Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.09 09:30 - Jake Poul VS KSI
Автор: kolesanec Категория: Спорт   
Прочетен: 44 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 25.09 09:35


                                                Logan Poul VS KSIКси наспроти Логан Пол Официјалниот постер за KSI наспроти Логан Пол. Датум 20:30 БСТ, 25 август 2018 Место Манчестер Арена, Манчестер, Англија Наслов (и) на линијата Наслов на титулата за боксерско боксот Приказна за снимката Боксер Обединетото Кралство Кси Логан Пол Прекар "Кошмар" "Маверик" Роден град Ватфорд, Хертфордшир, Англија Вестлејк, Охајо, САД Предбирки рекорд 1-0 (1 КО) 0-0 (бокс деби) Висина 6 ft 0 во (183 cm) 6 ft 2 во (188 cm) Тежина 187 lb (85 kg) 189 lb (86 kg) Стил православен православен Признавање YouTube бокс шампион државен борач Резултат Шест круг на мнозинството нерешено  KSI наспроти Логан Пол е дводелен белогласен аматерски боксерски натпревар помеѓу двете YouTubers, KSI и Logan Paul, кои се британски и американски. Првиот од двата дела се одржа на 25 август 2018 година во 20:30 БСТ во Манчестер Арената, Манчестер, Англија, и беше прикажан на платформата за плати-за-гледање на YouTube.  Борбата е етикетирана како "најголем настан во историјата на YouTube"] и "најголема досега аматерска бокс-борба".   Борбата заврши со мнозинство, со две судии што го постигнаа 57-57, а други 58-57 во корист на Кси.  Втората битка, наводно, требаше да се одржи во февруари 2019 година во неодредено место во Соединетите Американски Држави, под услов ниту ДСИ ниту Логан Павле да се откажат.Сепак, Кси побара втората борба да биде одложена до мај 2019 година. 


 
Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: kolesanec
Категория: Спорт
Прочетен: 970
Постинги: 11
Коментари: 0
Гласове: 3
Архив
Календар
«  Ноември, 2018  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930